RALLYE RALLYE RALLYE .... V PÁTEK OTEVŘENO DO 17:00, V SOBOTU ZAVŘENO ....RALLYE RALLYE RALLYE

První návštěva v soláriu: co vás čeká a jak se připravit

Sníte o krásném bronzovém opálení, ale nevíte, co očekávat od první návštěvy solária? V článku vám poradíme, jak se na ni připravit a jak by měla správně probíhat. Důležité je zvolit kvalitní solární studio, kde vám nastaví opalovací program na míru, dodržet několik pravidel – a pak si užít nádherně opálenou kůži.

Jak probíhá první návštěva v soláriu

Kvalitní studio poznáte právě podle první návštěvy. Odborný personál by se vás měl zeptat na váš fototyp a na to, kdy jste se naposledy opalovali. Nemusíte se ale bát, pokud svůj fototyp neznáte – zkuste ho odhalit v našem návodu na zjištění fototypu, nebo se zeptejte přímo personálu. V kvalitním soláriu vám ochotně poradí a nastaví opalovací program na míru tak, aby vaše kůže dosáhla krásného odstínu. 

První návštěva solária by neměla přesáhnout 15 minut. Napoprvé se doporučuje 5, maximálně 10 minut, pokud se dobře opalujete a vyberete si přístroj s nižší dávkou UV paprsků. Pokud vám personál nebude umět poradit a nechá volbu na vás, raději odejděte! Riskovali byste své zdraví.

7 pravidel opalování v soláriu

Na pobyt v soláriu je potřeba se pořádně připravit a starat se o svou kůži před i po opalování. Nezapomínejte, že v soláriu se můžete spálit úplně stejně jako na slunci. Stačí ale dodržet několik jednoduchých pravidel a nemusíte se vůbec ničeho bát:

1. Použijte ochranné brýle

V soláriu váš zrak dostatečně nezakryje pouhé zavření očí. Ani běžné sluneční brýle stačit nebudou. Potřebujete speciální ochranné s UV filtrem, které nepropustí UV záření, a ochrání tak vaše oči od krátkodobých očních onemocnění, v nejhorších případech i poškození sítnice. V dobrém soláriu by vám měli pomůcky na ochranu očí zapůjčit.

Speciální brýle do solária

2. Pozor na kosmetiku

Zapomeňte na běžné opalovací krémy či jiné ochranné prostředky, mohly by zabránit opálení kůže.

Použijte speciální solární kosmetiku, která je vyvinutá přímo do solária a obsahuje látky podporující opálení i látky hydratující (např. kokosová voda, kokosový olej, konopný olej a další). Tyto krémy naneste před opalováním. Po opalování použijte krémy pro následnou péči, které mají za úkol pokožku vitalizovat a prodloužit účinek opálení (obsahují vitamíny, koenzym Q10 či extrakt z konopného semínka). Opět platí, že v dobrém soláriu by vám měli pomoci s výběrem správné kosmetiky.

3. Vodu ano, od alkoholu dál

Před opalováním v soláriu je dobré své tělo hydratovat. Vyhnete se tak nepříjemným návalům horka a vaše tělo opalování v pořádku zvládne. Pozor si dejte na alkohol, který má na tělo opačné účinky – dehydratuje ho a vám by se v soláriu mohlo udělat špatně. 

4. Odložte šperky a odličte se

Při opalování v soláriu byste měli být co nejvíce nazí – i když se samozřejmě můžete opalovat ve spodním prádle. Důležité je odložit šperky a také dekorativní kosmetiku. V kabince před použitím solária se proto odličte, dobrá studia vám nabídnou tampóny či ubrousky (u nás je máte zdarma).

5. Poraďte se s lékařem

Pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte medikaci, vždy se před návštěvou solária poraďte se svým lékařem. Ani po zákrocích není vhodný čas na solárium, ať už jste byli u zubaře, tatéra nebo i kosmetičky – vždy se s nimi poraďte nebo zavolejte do solárního studia. Rozhodně však nechoďte do solárka v okamžiku, kdy se necítíte dobře, máte teplotu nebo berete antibiotika či chemoterapeutika

6. Neopalujte se na slunci

Návštěva v soláriu vyčerpá vaši denní dávku „sluníčka“. Nesnažte se opálení pomoci ještě vyhříváním na slunci a nechte svou pokožku odpočinout

7. Podruhé až po 48 hodinách

Na druhou návštěvu solária byste měli dorazit nejdříve po 48 hodinách. Pokožka potřebuje čas na regeneraci. Je vždy lepší opalovat se postupně a zvolna než se snažit všechno dohnat během několika dní. 

Teď už byste měli být na svou první návštěvu solária perfektně připraveni. Máte ještě nějaké otázky? Napište nám nebo se na čísle 731 323 155  rovnou objednejte do jednoho z našich solárií – ideální je zavolat nám 15–20 minut před vaším příchodem. Rádi vám se vším poradíme.

CHCETE MÍT PŘEHLED O NOVINKÁCH?

Pokud nechcete zmeškat žádné naše novinky a plánované akce, vložte zde svůj e-mail. Jakmile bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.