PÁTEK 29/3 - PONDĚLÍ 1/4 2024 ZAVŘENO - MĚJTE HEZKÉ VELIKONOCE

Není opalovací krém jako „opalovací“ krém

Většina lidí už ví, že „opalovací“ krém na venkovní slunění do solárka brát nemá. Ne každý ví, proč.

Je to celkem jednoduché. Krém na opalování, který koupíte v obchodě nebo v lékárně vlastně nedělá opálení, ale brání mu. Ano je to tak a je to samozřejmě dobře, protože někteří (naštěstí už spíše menšina populace) jedou na dovolenou v „sýrovém“ stavu a všichni do jednoho si chtějí dovolenou užívat od prvního dne. To pro někoho znamená od rána do večera „smažit“ tělo na písku. A nebýt opalovacího krému s faktorem milion, tak bychom to nedali. Takže tady je jasno.

Barva se časem ztrácí a my chceme pořád vypadat pěkně. Tak zajdeme do solárního studia a vezmeme si ten krém, co nám zbyl z dovolené. NE! Tenhle krém tvoří bariéru jak slunečním paprskům, tak i těm v soláriu, takže si ho brát nebudeme.

V soláriu je opalování regulované. Jednoduše řečeno, dostanete jen tolik sluníčka, abyste se nespálili. Takže se chránit klasickým krémem je vyhazování peněz.

K čemu tedy slouží opalovací krémy v soláriu? Mají několik funkcí. Jedna je zvlhčující a zvláčňující. Aby se Vaše pokožka nevysoušela, ale zachovala si pružnost, je třeba ji pro zachování mladistvého vzhledu hydratovat. Další funkce je podpora opálení – takže přesně naopak, než krémy na ven. Krémy do solária působí ve spodní vrstvě pokožky, kde podporují tvorbu melaninu a tím opálení způsobené UV paprsky zintenzivňují. Potom je opálení nejen intenzivnější, ale také vydrží déle a tón opálení je přirozenější. Dalšími bonusy bývá obsah různých vitalizujících látek a vitamínů, ale to už záleží, jaký krém si vyberete.

 

 

CHCETE MÍT PŘEHLED O NOVINKÁCH?

Pokud nechcete zmeškat žádné naše novinky a plánované akce, vložte zde svůj e-mail. Jakmile bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.