OBJEDNÁVEJTE SE NA TEL. 731 323 155 (ne sms)

MAJÍ SE ZRZKY SCHOVÁVAT?

O fototypech pleti slyšel každý. Co vlastně znamená ten foto-typ? Zní to tak vědecky…

Přitom to je jen trochu podrobnější rozdělení na bělochy a černochy 🙂

Fototyp vyjadřuje pigmentaci kůže – tedy její přirozené zbarvení. Určuje se reakcí na jarní nebo časně letní polední slunce. Čím světlejší pokožka, vlasy a oči, tím je číslo kožního fototypu nižší.

Rozeznáváme 6 kategorií, přitom dvě z nich – Arabové a černoši se u nás téměř nevyskytují, takže je můžeme vynechat a hned to vypadá jednodušeji.

Začneme u 3. skupiny. Proč u třetí? Protože je největší. Těchto lidí je u nás 78%. Jestli máte tmavě blond až hnědé vlasy a tmavé oči, dá se předpokládat, že patříte do této skupiny. Opálení pro Vás není problém a stačí Vám pár návštěv.

4. skupina jsou lidé tzv. středozemního typu a jestli k nim patříte, tak to o sobě asi víte, protože málokdo ve Vašem okolí má tmavší vlasy a oči, než vy. I pleť máte tmavší, než ostatní a to i když nejste opáleni. Vám v solárku stačí chvíli postát na recepci a chytit odraz UV záření od puštěných solárek 🙂

2-ka jsou blonďáci, světlá kůže, nejčastěji modré nebo zelené oči. Pro Vás více než pro ostatní platí, že méně znamená více. Opálíte se krásně, jen na to nespěchejte.

A co 1. skupina? Keltský typ, vlasy zrzavé nebo blond, velmi světlá pleť, pihy …

Všude se doporučuje nechodit do solárka, protože Vás jistojistě zabije nebo aspoň spálí na uhel. Jasně. A co v létě na sluníčko? Taky nevylezete? Budete se schovávat doma a na dovolenou pojedete, až u moře klesne teplota pod 15°C? Určitě ne. Pak je ale nesmysl říkat, že do solárka chodit nemáte. Kde jinde se připravíte na první, celkem agresivní sluneční paprsky, než v soláriu?

Nejste jiný druh, jen máte trochu těžší situaci, kterou ale umíme řešit. Přijďte a poraďte se s obsluhou, jak to udělat, abyste si mohli užívat sluníčka a získali hezký pocit. Je to právě o tom pocitu, takže vyzkoušíte a uvidíte, jak Vám to vyhovuje.

 

Pro každého existuje způsob, jak se opalovat. Ze všeho nejlepší je používat zdravý rozum a sledovat reakce. Vaše tělo je jedinečné a to, co někomu dělá dobře, Vám dobře dělat nemusí.

To platí i naopak

CHCETE MÍT PŘEHLED O NOVINKÁCH?

Pokud nechcete zmeškat žádné naše novinky a plánované akce, vložte zde svůj e-mail. Jakmile bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.