PÁTEK 29/3 - PONDĚLÍ 1/4 2024 ZAVŘENO - MĚJTE HEZKÉ VELIKONOCE

Kdy začít připravovat pokožku na opalování na dovolené?

Tak to je v těchto dnech (přelom června a července) snad ta úplně nejčastější otázka. Většina z vás by chtěla slyšet například, že stačí dva týdny dopředu a můžete vyrazit za sluncem. Kéž by to bylo tak jednoduché. Jednoduché to sice je, ale musíme přihlédnout k několika aspektům.

Destinace

Je rozdíl, jestli jedete na dovolenou do Krkonoš nebo do rovníkové Afriky. Spálit se samozřejmě můžete i na půldenní túře na horách, ale ochrana před sluncem je v takovém případě poměrně jednoduchá a tak i příprava v solárku není tak nutná, jako když očekáváte, že 10 hodin denně se budete grilovat na rozpáleném písku. Na takovou dovolenou se vám už vyplatí se pořádně připravit a tady týden-dva na to rozhodně stačit nemusí.

Jaký jste typ

Myšleno je samozřejmě, jaký fototyp jste z hlediska reakce vaší kůže vystavené slunečnímu záření. Pochopitelně, že pokud jste například fototyp 2, potřebujete rozhodně víc času na přípravu, než fototyp 4, protože vaše pokožka musí pro její opálení být vystavována UV záření mnohem pozvolněji. K tomu rozhodně přihlédněte při plánování přípravy na dovolenou, ať se nemusíte v prvních dnech dovolené schovávat mimo sluneční paprsky.

Přehled fototypů

Zde zjistěte, jaký jste fototyp

Stav vašeho opálení nyní

Při stanovení opalovacího plánu je podstatné, jestli už máte aspoň nějaký základ. To znamená, že už malinko opálení jste a nezačínáte z tzv. sýrové podoby 🙂 Může se to zdát jako nepodstatné, pokud je vaše pokožka úplně neopálená a ještě k tomu jste světlý typ, doba přípravy se tím opravdu hodně prodlouží. Pak je třeba několik návštěv solária k tomu, aby se vytvořil základ pro opálení a pak teprve lze přidávat na intenzitě opalovacích kůr k dosažení takového opálení, abyste mohli bez starosti na dovolené od prvních dnů na sluníčko. Taková příprava může zabrat klidně dva měsíce.

Opalovací plán

Takže … jestli jste si vzpomněli na přípravu své pokožky týden-dva před, něco s tím prostě uděláme. Nebude to ideální, ale nenecháme Vás v tom. O to víc bude důležité, abyste chodili podle doporučení, které dostanete od obsluhy. Podle toho, kolik času zbývá, určíme ideální postup, abyste získali co nejrychleji a přitom zcela bezpečně krásný základ. Je dost možné, že budeme porušovat i zásadu vynechání jednoho dne mezi jednotlivými opalováními, ale to jen proto, že je to pořád lepší, než se spálit na dovolené. Není nic horšího pro vaši pleť, než její spálení. A tomu předejít dokážeme. Jen je potřeba navržený postup dodržet, ale to už je na Vás…

Co bychom od Vás na naši otázku slyšeli nejraději?

JEDEME ZA MĚSÍC. Možná i – JEDEME ZA 3 TÝDNY

S tím už se dá krásně pracovat (pozor – platí výše uvedené o počátečním stavu opálení a fototypu).

Můžete si s obsluhou stanovit takový opalovací plán, že nebudete ve stresu, zda to stihnete. Přijdete v termínech, které budou vyhovovat Vám a budete mít dost času sledovat svou přípravu  a případně ji zintenzivnit nebo naopak zvolnit. A výsledek bude takový, že si dovolenou budete užívat od prvního dne a ne jako ostatní, kteří se budou krčit ve stínu, protože neměli čas se opálit před dovolenou.

Na závěr je potřeba upozornit, že pro většinu z nás by mělo být samozřejmostí, že v prvních dnech na dovolené se řídíme heslem méně znamená více – tedy méně pobytu na slunci po příjezdu znamená hezčí dovolenou bez starostí. A pozor – i ve stínu to opaluje.

Přejeme, ať si svou dovolenou báječně užijete

CHCETE MÍT PŘEHLED O NOVINKÁCH?

Pokud nechcete zmeškat žádné naše novinky a plánované akce, vložte zde svůj e-mail. Jakmile bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.